2014 Kış Modası Hakkında 8 İpucu

Sonbahar geldi, kış ise yzünü göstermeye başladı, bu günlerde modacılar yoğun mesai harcayarak kış koleksiyonlarına son noktayı koymanın derdindeler.
Ardı ardına düzenlenen kış defileleri ile kışın nelerin moda olacağı belli olmaya başladı. Bu defilelerden esinlenerek sizler için hazırladığımız 2014 kış modası ile ilgili 8 ipucu:

1. 60’ların moda çizgileri günümüze taşınıyor. 60’lı yıllarda kullanılan desenler elbise tarzları ve kesimlerini bu yıl aylarında oldukça fazla göreceğiz. Retro havası kazanmış bu kıyafetler hem pastel tonlarında hem de parlak renkler ile bu yılın vazgeçilmezleri arasında.

2014 kış modası

2. Masallar gerçek oluyor. Masal karakterlerinden esinlenilen kıyafetleri bu sene modacılar defilelerde sık kullandılar. Sadece özel günlerde veya davetler değil 2014 kış sokak modasında da bu stili göreceğiz. Kendinizi bir masal karakteri olarak sokağa atarsanız kimse garipsemeyecektir.

2014 kış modası

3. Çok sık duyduğumuz normcore yani moda karşıtı sıradan kıyafetler bu sene kış aylarında popüler olacak. Başta Amerika olmak üzere hızla yayılan ve temel özelliği rahatlık olan bu kıyafetleri modacılarda sıkça tercih edebiliyor.

2014 kış modası

4. Bir sanat eseri gibi görünün. Ressamın elinden çıkmış bir kompozisyon çalışması gibi görünen kıyafetler bu sene özel günlerde vazgeçilmez olacak. En küçük detayına kadar düşünülmüş ince çizgileri ile sizi bir sanat eseri gibi gösterecekler.

2014 kış modası

5. Fast Food Fashion. Yukarıdaki stil ilginizi çekmiyorsa bu tam size göre. İsminden de anlaşılacağı gibi hız birinci planda. Çabucak sabah kalktığınızda karşınıza çıkan ilk kıyafetleri giymişçesine rahat duran kıyafetleri de bu sene çok sık göreceğiz.

fast food fashion

6. Maviyi hissedin. Geçen sene pembe olan moda bu yıl yerini mavi tonlarına bırakıyor. Başta siyah ve beyaz tonları kombinlenmiş ile olmak üzere bu sene kış aylarında en çok mavi rengi görebiliriz.

mavi renk kıyafet

7. Dietrich ne yapar dı? Modacılar bu soruyu kendilerine sorarak kış koleksiyonlarını hazırlamış olabilirler. 1950’li yıllarda popüler olan Alman sinema oyuncusu ve şarkıcı olan Marlene Dietrich’in kıyafetleri günümüze uyarlanarak bir çok önemli markanın kış koleksiyonundaki yerini aldı.

Marlene Dietrich moda

8. Uzun ceketler olmazsa olmaz. Kısa bel üstü ceketler yerini uzun ceketlere bırakıyor. Hatta bu tarzı kabanlarda bile görebilirsiniz.

uzun ceketler

2014 Kış Modası Hakkında 8 İpucu

için 1 yorum yapılmış
  1. Nalan diyor ki:

    Güzel öneriler olmuş, yazı için teşekkürler.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir