Kalıcı Ruj Nasıl Sürülür

Dudaklara canlılık ve dolgunluk veren rujlar belirli bir süre sonra solmaya ve rengini kaybetmeye başladığı gibi dolgunluğu da azaltmaktadır. Bu yüzden ruj sürmeden önce uygulanacak bazı önlemler ile rujun ömrü uzatılmakta ve daha fazla kalıcı ruj elde edilmektedir.

kalıcı ruj

Kalıcı ruj elde etmek için öncelikle dudakların kalınlıkları eşit olmalıdır. Alt veya üst dudak kalınlıkları farklı ise, dudak rengine en akın tonlarda ruj rengi seçilmeli ve ince olan dudaklara daha çok ruj dolgu yapılarak küçük bir hile ile sorun telafi edilmelidir.

Dudaklara ruj sürmeden önce kalıcı ruj elde etmek için mutlaka dudaklara verilecek şekiller pudra kullanılarak sabitleştirilmelidir. Pudra sonrası küçük bir peçete kullanınız ve dudaklarda oluşacak hafif fazlalıkları alarak rujun saydamlığını ve berraklığını artırınız.

Kalıcı ruj sürmenin başka alternatif çözümleri de bulunmaktadır. Öncelikle bir kat ruj sürerek 1 – 3 dakika bekleyiniz. Daha sonra temiz kağıt peçeteyi dudaklarınızın arasına koyunuz ve dudaklarınızı alt ve üst olacak şekilde bastırıp fazla ruju kâğıda aktarınız. Daha sonra dudaklarınıza aynı tonu 2. Defa uygulayınız. Bu şekilde uygulama ile 2 kat ruj daha kalıcı olacaktır.

Kalıcı bir ruja sahip olmak için ruj sürerken beraberinde parlatıcıları da sürmelisiniz. Özellikle koyu tonda rujları sürebilir ve yanında parlatıcı kullanarak daha uzun süre kalıcı yıpranmayan ve solmayan dudaklara sahip olabilirsiniz.

Dudaklarınızda çatlaklar oluşuyorsa, öncelikle dudaklarınızı yumuşak fırça ile fırçalamak gerekir. Ardından hafif nemlendiriciler kullanılmalı ve üzerine kalıcı olabilmesi için iki kat veya parlatıcı ile birlikte tek kat ruj sürülmelidir.

Tabi ki uzun süre kalıcı ruj için dış faktörler de çok önemlidir. Bu yüzden uzun süre kuru ve soğuk ortamlarda durmak erine aksine nemli ve 15 – 30 derece sıcaklıkta ortamlarda bulunulmalıdır.

Uzun süre kalıcı ruj ile birlikte güzel ve dolgun dudaklara sahip olmak için dudak kalemi de kullanabilirsiniz. Dudak kalemi kullanırken seçeceğiniz renklerin mutlaka ruj tonları ile aynı olması lazımdır.

Kalıcı ruj kullanmanın sırrı, kaliteli ruj seçimi ile birlikte nemlendiriciler, fırça ve dudak kalemi ile birlikte doğru pudra seçimi ve dudak rengine en uygun ruj rengi seçmekten geçecektir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir