Kısa Saç Modellerinin Avantajları

Saçlar vücudumuzda en çok bakımı ve ilgiyi isteyen aksesuarlar olup, özen ve titizlik gösterildiği takdirde bir güzellik ve çekicilik sağlayacak kadar da etkilidir. Saçların uzun, kısa, düz, dalgalı, kıvırcık, sarı veya kızıl olması gibi birçok farklı kıstas saç bakımını ve saçın güzelliğe etkisini doğrudan etkilemektedir.

kısa saç

Kısa saçlar genellikle bir zaman avantajı sunmaktadır. Saçları yıkama, kurutma, tarama, şekil verme, saç bakım maskeleri uygulama gibi tüm kriterler zaman almaktadır. Oysa kısa saçlara ayrılan zaman çok da az olup daha az zamanda yıkama, kurutma ve şekil verme mümkündür.

Uzun saçların şekil alması, şekler girmesi çak daha fazla kimyasal sprey, jöle veya briyantin isteyecektir. Ayrıca kullanılan daha fazla kimyasalın saç köklerine olumsuz etkisi daha fazladır. Bu yüzden kısa saçlara uygulanacak şekil vermek te faydalı sprey, jöle veya briyantin gibi kimyasallar daha az kullanılmaktadır.

Saçların boyanması, sezona, modaya ve ortama uygun şekil ve görüntü alması için yapılan kısa ve orta vadeli estetik müdahalelerdir. Güzellik merkezinin de profesyonelce veya kendiniz evde amatörce yapacağınız saç boyama işlemlerinde daha az saç ve dip boyası gidecektir.

Son dönemde kısa saçlar kadında daha çekici, seksi ve güzel görünmektedir. Kadınlar ilgi görmek ve dikkat çekmek açısından alışıla gelmişin dışında daha çok kısa saçlara önem vermekte ve daha çekici görünüme sahip olmaktadırlar.
Kısa saçların avantajlarından birisi de yüz hatlarını daha çok ortaya çıkarmasıdır. Gözlerin, kaşların, kulakların ve dudakların daha çok ön plana çıktığı, uzun saçların gölgesinde kalmadığı bir görünüş çok daha etkileyici ve tutku dolu olmaktadır.

Kısa saçlar cildin, saç köklerinin ve yüz kısmının hava almasını sağlayacak ferahlatıcı bir avantaj sunduğu gibi, saç köklerine besin taşıyan kan dolaşımı yetersizliği ile saçların beslenememe gibi negatif yönlerini bertaraf eder. Kısa saç kökleri daha çok beslenir ve daha canlı durur.

Kısa saçlar bir zarafet, bir güzellik ve egzotiklik katacaktır. Kısa saçların kadınları daha özgür ve güçlü kıldığı aşikardır. Özgür kendine güvenen cesur kadınların erkeklere daha çok heyecan vereceği, onları daha canlı tutacağı tartışılmaz bir gerçektir.

2015 kısa saç modelleri yazımıza bakarak eğer kısa saç modeli yapmak istiyorsanız ilham alabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir