Mezuniyet Kombinleri

Belki de şu ana kadar hayatınızın en özel gecelerinden birisine hazırlık yapıyorsunuz ve kara kara ne giyeceğinizi, mezuniyet kombininizi nasıl yapacağınızı düşünüyorsunuzdur. Bu yazımızı sizler için hazırladık.

mezuniyet kombinleri

Mezuniyet gecesi yaklaştıkça kafanızdaki soruların arttığına eminiz, hangi renk olsa, hangi model olsa, uzun mu olsa kısa mı olsa, etek mi elbise mi, nereden alsam gibi birçok soru kafanızda yer etmiş durumda. Tüm gözlerin üzerinizde olmasını istiyorsunuz ama nasıl ?

Bu sorulara cevap vermeye mezuniyetin nerede ve hangi saatte olacağa göre cevap vermeye başlayabilirsiniz, mezuniyetin yapılacağı yere ve saate göre seçimlerinizi belirleyebilirsiniz. Gündüz ve açık alandaki bir mezuniyete abartılı kıyafetler ile katılmanız sizin için çok iyi olmayacaktır, tam tersi gece ve geç saatlerdeki bir mezuniyete de hafif bir kıyafet ile katılmanız da uygun olmayacaktır.

Mezuniyet denilince herkesin aklına ilk olarak abiye giyim gelmekte, ancak bu sabit düşünceyi kafanızdan atın. Tabi ki abiyeler ön planda olacak ama illa abiye giymek zorunda değilsiniz. Şık bir kıyafet ile çok daha iyi görünebilirsiniz.

Moda akımlarına takılmayın, mezuniyet geceleri modadan çok fazla etkilenmez ki buda sizin şansınız, üzerinize yakışan bir kıyafeti moda olmadığı için göz ardı etmekten kurtuluyorsunuz.

Renk seçimine gelince her zamanki zevkinizin dışına çıkmayın, genelde kıyafet seçimlerinizi hangi renkler yapıyorsanız mezuniyet kıyafetinizi de o renkler üzerinden tercih edin. Çok kararsızsanız beyaz veya siyah mezuniyet kombinlerinin olmazsa olmaz renkleridir. Bu iki renkten birisi üzerine yoğunlaşabilirsiniz.

Mezuniyet kombininizi yaparken, mezuniyet sırasında neler yapacağınızı düşünün ve ona göre seçimlerinize şekil verin. Bizim önerimiz rahat kıyafetleri tercih edin, çünkü orada sürekli oturmayacaksınız ve rahat olmayan kıyafetler güzel görünseler de tüm planınızı alt üst edebilir.

Vücut hatlarınızı göz ardı etmeyin, her ne kadar kafanızda tasarladığınız mezuniyet kombininiz çok güzel olsa da size yakışmayabilir.

Mezuniyet makyajınız ise kıyafetiniz ile uyumlu olmalı, kıyafetiniz ne kadar rahat ise o kadar sade ne kadar abartılı ise o kadar yoğun makyaj seçiniz ama ne olursa olsun çok abartmayın çünkü yaşınız itibari ile ağar bir makyaj mezuniyet geceniz de bile olsa size yakışmayacaktır.

Son olarak aylarca önceden hazırlıklarını yaptığınız mezuniyet gecenizden kalan fotoğraflara yıllar sonra tekrar bakacağınızı unutmayın ve ileri de pişman olacağınız seçimler yapmayın.

Sizlere ilham olabilmesi için 2015 mezuniyet kombin önerilerimizi aşağıda listeledik. Bu önerileri seçerken bilinen bir çok marka da bulabileceğiz benzer kıyafetler üzerinden ilerledik.

1. Diz altı uzunlukta kırık beyaz işlemeli bir seçim, bej tonlarında düşük topuklu bir ayakkabı ile sizi çok şık gösterebilir. Bu seçim sayesinde aksesuar derdinden de kurtulursunuz, çok sayıda aksesuar böylesine zarif bir seçimi mahvedebilir.

Mezuniyet Kombinleri

2. Diz üstü pembe bir elbiseye ne derdiniz ? Sadece yaka veya omuzda farklı bir tasarım ile sıradanlıktan kurtulurken, sizi çok şık gösterecektir. Hava şartlarına göre üzerine seçeceğiniz kıyafet mutlaka koyu renk, ayakkabı seçiminizi ise mutlaka açık renk yapmalısınız. Eğer çorap giyecekseniz sakın desenli olmasın.

Mezuniyet Kombinleri

3. En iddialı benim mi diyorsunuz ? O zaman siyah mini bir elbiseye ne dersiniz, kolları açık veya işlemeli siyah bir elbise tam sizlik. Önemli ipucu ise eğer mat siyah bir elbise seçerseniz ayakkabınızı da mat siyah seçin, parlak siyah üzerine bir tercih yaparsanız da aynı şekilde parlak siyah tercih edin.

2015 mezuniyet kombinleri

4. Gündüz katılacağınız bir mezuniyet töreninde ağır renkleri ve abartılı tercihleri yaparsanız ortamdan uzaklaşırsınız ancak rahat açık renk üzerine canlı renklerde sevdiğiniz desenlerden oluşan bir elbise ve açık düz renk ceket ve ceketiniz ile uyumlu açık renk bir ayakkabı tercihi ile tahmin ettiğinizden daha şık olursunuz.

2015 mezuniyet kombinleri

5. Özel günlerde yapılan tercihler siyah ve beyazdan sonra kırmızı olur. Kırmızı renk tercih edebileceğiniz gibi dar bir seçim yapmak zorunda değilsiniz. Kırmızı bir elbiseyi farklı bir kemer tasarımı ile kombinleyebilir, siyah ceket ve ayakkabı ile mezuniyet kombininizi tamamlayabilirsiniz.

2015 mezuniyet kombini

6. Bu özel günde mutlaka etek veya elbise giymek zorunda mısınız ? Cevabınız hayır ise işte size pantolon ile de ne kadar şık olunabileceğinin kanıtı. Doğu kombini yaparak pantolon ile hem rahat edersiniz hem de şık görünürsünüz.

mezuniyette pantolon giymek

7. Hatta istediğiniz rahatlık ve şıklık ise bunu tulum giyerek bile sağlayabilirsiniz. Sade bir tulum ve abartılı bir kemer sizi tahmin ettiğinizden daha şık gösterebilir. Özellikle gündüz düzenlenen mezuniyetler de iyi bir alternatif olabilir.

mezuniyette tulum giymek

8. Siyah beyaz ve altın renkler her zaman uyumludur, bu üçlünün uyumunu mezuniyet kombininizde göz ardı etmeyin. Tek dezavantajı ise sizi oldukça resmi gösterir.

mezuniyet kombini

9. Pembe altı düz ve bol üstü ise dar ve işlemeli bir kıyafet bu geceniz için uygun olabilir. Elbisenin boyuyla ilgili tercih ise size kalmış.

pembe mezuniyet kıyafeti

10. Siyah dar ve uzun bir elbiseye ne dersiniz? Abartılı olmayan göğüs veya sırt dekoltesi ile hem sade hem de çekici bir görünüme kavuşursunuz. Yukarıdaki pembe elbise sizi ne kadar sevimli gösterecekse bu tarz siyah bir elbise de sizi o kadar çekici gösterecektir, kırmızı ayakkabılar ile de başarılı bir kombin olacaktır.

siyah mezuniyet elbisesi

Mezuniyet Kombinleri

için 3 yorum yapılmış
  1. emel diyor ki:

    güzel yazı olmuş, teşekkürler…

  2. ilgin diyor ki:

    En üstteki çok güzel

  3. aydilge diyor ki:

    beşinci mezuniyet elbisesi çok güzel ama bu kırmızı mezuniyet elbisesini nereden alacağımı bilmiyorum.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir