Sade Göz Makyajı Nasıl Yapılır

Sade göz makyajı ile dilerseniz daha masum görünebilir, dilerseniz daha çekici ve etkileyici bakabilirsiniz. Sade göz makyajı hem daha az zamanınızı alacak hem de uygulama aşamasında seçimlerinizde kolaylıklar sağlayacaktır.

sade göz makyajı

Sade göz makyajı yaparken çok farklı renkte göz farını aynı anda uygulamak yerine birkaç renkte göz farını uygulamanız gereklidir. Örneğin gri, kahve, turuncu, yeşil veya koyu renkleri bir arada ince çizgiler çekerek değil de sadece bir kaç rengi göz farı olarak uygulamak gerekir.

Göz farını uygularken göz kalemi ile yine çizgilerin çok ince çekilmesi gereklidir. Renklerin abartılı kullanılması sadeliği almaktadır.

Sade göz farı uygularken göz çukuruna koyu renklerden birini, alın ve kirpiklerin dip kısımlarına da hafif büyük fırçayla daha açık olan gri göz farı uygulayabilirsiniz.

Kirpiklere hacim veren ve daha belirgin hale getiren maskara sade göz makyajında sadece bir kez kullanabilirsiniz. 2. Kat çekilen maskara dolgulu ve hacimli bir kirpik görüntüsü vereceği için abartılı bir göz makyajı yapmış olabilirsiniz.

Sade göz makyajı yaparken göz kapatıcısı seçiminize dikkat etmelisiniz. Sıvı ürünler seçmek yerine kompakt olan daha yoğun ürünler seçmelisiniz.

Göz kalemi seçerken, sade göz makyajı için genellikle kolay dağılabilen ince siyah göz kalemi seçilmelidir.

Sade göz makyajında ana kriter, renklerin daha baskın olması değildir, Birçok göz makyajı yapıldığında, göz rengini bastırdığı, uzatılan kirpiklerin göz kapaklarını ve göz bebeklerini arka plana attığını görebilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir