Sevgiliniz Evliliğe Hazır mı?

İlişkinizi artık evliliğe çevirmek istiyorsanız kendinize sormanız gereken ilk soru sevgiliniz evliliğe hazır mı? Peki bunun cevabını nasıl vereceksiniz, işte sizin için hazırladığımız bir erkeğin evliliğe hazır olup olmadığını gösteren ipuçları…

evlilik

Uzun vadeli konuşmalar:

evlilik öncesi

Senin gelecek planların hakkında konuşmak onun hoşuna gidiyor mu? Nerede yaşamak istediğin meslek yaşantında yapacağın değişiklikler gibi konular onun ilgisini çekiyor mu? Kendi geleceği ile ilgili konuşmalar yaparken senden bahsediyor mu?

Cevabın hayır ise üzgünüz sevgilin şimdilik evlilik planlamıyor, eğer planlasaydı bu planların içerisinde kendisi de olacağından bunları konuşmak isteyecekti. Bu durumda olan bir erkek sana gelecek planlarını da anlatmıyordur, çünkü henüz kendisi de bunları planlamadı. Cevap evet ise evliliğe yakın bir sevgilin var.

Aile görüşmeleri:

evlilik

Sevgilin, ailen ile görüşmekten kaçıyor mu yoksa bunu kendisi için bir sorun olarak görmüyor mu?
Eğer aile görüşmelerinden kaçıyorsa evlilik kafasında tam olarak var diyemeyiz, eğer kaçıyorsa bilebilirsin ki aileni kendi ailesi olarak görmüyor ve bu nedenle kaçıyor.

Problemleri çözmek:

evlilik

Sevgilin ilişkide yaşadığınız problemleri çözmek için yapıcı çaba harcıyor mu?

Birlikteliğin olmazsa olmazı ilişki problemlerini nasıl çözüyorsunuz, sorunları geçiştiyorsunuz veya sadece sen mi çözmeye çalışıyorsun, sevgilinin kafasında evlilik olup olmadığını problem çözme şeklinden anlayabilirsin, sorunlarla karşılaşıldığında sana rahatsız olduğu konuları ve çözüm yollarını sunuyorsa evlilik için yakın bir sevgilin var ama durum böyle değilse onun kafasında evlilik fikri biraz uzak.

Çevrenle olan samimiyeti:

evlenecek çift

Arkadaşlarınla, dostlarınla arası nasıl? Onları kabul etmeye mi çalışıyor yoksa seni o ortamdan çıkartmaya mı, eğer seninle evlenmeyi düşünüyorsa seni çevrenle beraber kabul edecektir, düşünmüyorsa seni çevrenden ayrı tutmaya çalışacaktır.

Eleştiri seviyesi:

ilişki problemleri

Seni eleştirmesi gayet normal ama bu eleştirilerin seviyesi yüksek ve seni olduğun gibi kabul etmemeye varıyorsa sıkıntı büyük demektir, eğer seninle evlenmeyi düşünseydi seni olduğun gibi kabul etmeyi seçerdi.

Tüm bu yazdıklarımız sevgiliniz ile evlenilip evlenilmeyeceği üzerine değil, onun hazır olup olmadığı üzerinedir, belki sizin için uygun hayatınızı birleştireceğiniz bir sevgiliniz vardır ama şimdilik hazır değildir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir