Bahar Aylarının Belaları Grip ve Nezle

Sadece soğuk havalarda değil, geçiş olarak tanımlayacağımız bahar aylarında da hastalığa yakalanma riskiniz yüksektir.

Nezle ve grip birbirlerine yakın olarak bilinseler de nezle ve grip arasındaki en temel fark grip hastalığının daha yoğun geçmesi, hastalık sonrasında enfeksiyon kapma ihtimalimizin daha yüksek olmasıdır.

Bu geçiş havalarında özellikle çocuklar, yaşlılar, hamileler ve bağışıklık sistemi zayıf kişiler bu hastalıklara daha rahat yakalanırlar, bu nedenle buna yönelik hazırlık yapması gereken kişiler ilk olarak bu kişilerdir.

grip kadın

Hastalığa yakalandıktan sonra yapacaklarınızın küçük bölümünü yakalanmadan yaparsanız, hastalık ile uğraşmanıza gerek kalmayacaktır.

Kalabalık ve havasız ortamlarda yer almamaya gayret gösterin

Bu hastalıklara çoğu zaman başkasından veya havadan kapılan virüs nedeniyle yakalanırsınız. Yakalanma ihtimalinizi en aza indirmek için bu ortamlardan olabildiğince uzak durun, elinizden geldiğince temiz hava olan yerlerde vakit geçirin.

Meyve ve meyve suyunu eksik etmeyin

Grip ve nezleye doğal çözüm vitamin desteğidir, vitamin desteğini ilaçlarla alabileceğiniz gibi çok daha doğal bir şekilde meyvelerden ve meyve sularından da alabilirsiniz. Günde tüketeceğiniz birkaç meyve bile vücudunuzun vitamin eksikliğini karşılayarak sizi virüslere göre daha korunaklı hale getirecektir.

Doğal ilaç: Bal

Birçok hastalığa iyi geldiği gibi sizi hasta değilken de daha dirençli daha sağlıklı hale getirecektir.

Çay desteğini ihmal etmeyin

Doğal çaylar vücut ısınızı yüksek tutar ve vitamin ihtiyacınızın bir kısmını karşılar, tarçın, kuşburnu, limon, nane gibi bitkilerin yanı sıra meyve çayları da doğal olmaları koşulu ile hastalığa karşı korunaklı hale gelmenizde size yardımcı olacaklardır.

Doğal olmayan besinlere yaklaşmayın

Ambalajlı gıdalar çoğu zaman aşırı koruyucu madde, yağ, tuz ve şeker içerirler. İçlerinde kalorisi düşük olanlar bile yüksek tatlandırıcı desteğine sahiptirler, bunları çok tüketmeniz durumunda vücut direncinizi düşürerek sizi hastalıklar için korunaksız kılarlar.

İçki ve sigaradan uzak durun

Kendinize bu aylarda kötülük yapmak istiyorsanız bu maddeyi es geçin, kendinize kötülük yapmak istemiyorsanız içki ve sigaradan uzak durun. Başta vücudunuzdaki vitaminleri yok eden bu ikili hastalıklara kapıyı sonuna kadar açar.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir