Ofiste Şık Olmak İçin Yapmanız Gerekenler

Zamanımızın büyük bölümünün geçtiği hatta çoğu zaman evimizden bile daha çok zaman geçirdiğimiz ofiste ne kadar şıksınız? Belirli çizgilerin olduğu ve o çizgilerin dışına çıkıldığında üzerinizdeki bakışın değişeceği bir ortam olduğundan işyerinde şık olmak sanıldığı kadar kolay olmayabilir. Kendinizi nasıl hissederseniz hissedin iş yerinin kuralları dahilinde bunu yansıtabilirsiniz. Ayrıca tarzınız işyerinizdeki geleceğinizi de önemli ölçüde etkileyecektir.

çalışan kadın

Gözünüzde hangi mevki var? Bu sorunun cevabını kendinize verin ve ona göre tarzınızı yönetin. Örneğin kot pantolon serbest bile olsa kot pantolon giyen birisine yönetici gözüyle bakılmaz. Eğer gözünüzde yöneticilik varsa, zaten yöneticiymiş gibi giyinmelisiniz.

Makyajınızı ortama göre ayarlayın, eğer herhangi bir gün ve önemli toplantılar yoksa doğal görünümün dışına çıkmayacak kadar makyaj yapın. Basit bir detay gibi görünse de ortama uyum sağlamış bir görüntü çizemezseniz işyerindeki geleceğiniz beklediğiniz gibi olmayabilir.

Saçlarınız her zaman hazır olmalı, hangi saç modelini seçerseniz seçin ne kuaförden yeni çıkmış gibi görünmelisiniz ne de yataktan yeni kalkmış gibi. Doğal bir görüntü ile hem şık görünebilir hem de ortama ayak uydurabilirsiniz.

Kıyafetlerinizin klasik renklerden ve genel kesimlerden seçerseniz şıklığınızı garanti altına almış olursunuz. Farklı renkler akılda daha fazla kalacağından devamlılığı gerekir. Yani bir gün çok dikkat çeken bir elbise giydiyseniz gözler üzerinizde olacak ancak ertesi gün daha normal bir seçim yaptığınızda hem bir önceki gün unutulacak hem de şık görünmeyeceksiniz.

Aksesuar seçimlerini dikkatli yapmalısınız ki iş kıyafetlerinizin üzerinde emanet durmasınlar ve tüm dikkati üzerlerine çekmesinler.

Parfümünüzü ağar olmayanlardan seçin ve çok sık değiştirmeyin, böylelikle bir süre sonra parfümünüz sizin önünüze geçemeyecek hem de güzel kokmaktan taviz vermemiş olacaksınız.

Temiz ve bakımlı olmanız her zaman için en önemlisi, ne kadar kıyafetlerinize, makyajınıza dikkat ederseniz edin tırnaklarınız bakımsız ise hepsi silinecek geriye bakımsız tırnaklar kalacaktır.

Ofiste çoğu zaman aklınızdaki şıklığı yansıtamayabilir siniz, eğer şıklığınızın ölçülerini doğru çizebilirseniz başarılı olabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir