Pratik Göz Makyajı Teknikleri

Pratik göz makyajı teknikleri ile daha anlamlı bakışlara sahip olabilir, etkileyici ve büyüleyici bir görünüm kazanarak etrafınızda ki insanların ilgi odağı haline gelebilirsiniz. Pratik göz makyajı yaparken, gör renginize, göz büyüklüğünüze, kaşlarınızın yapısına ve gözlerinizin arasındaki mesafeye göre en ideal makyaj seçimi yapılır.

pratik göz makyajı

Küçük gözler için pratik göz makyajı yapılırken koyu farlar kullanılmamalıdır. Açık renkli farlar seçilmesi, aydınlık bir görüntü ile gözleri daha büyük göstermektedir. Rimel kullanırken uç kısımlarına sürülmeli ve diplere fazla inil memelidir.

Büyük gözlere pratik makyaj teknikleri uygulanırken koyu renkler seçilmelidir. Gözaltların ve göz kapaklarının iç kısımlarına siyah tonda kalem çekilerek gözlerin küçük görünmesi sağlanır. Rimeller de dip kısımlarına uygulamalı ve yoğum şekilde çekilmelidir.

Yuvarlak göz şekline pratik göz makyajı uygularken gözleri yan kısımlara sarktırmak için bazı renk seçimleri yapılır. Göz kapaklarının üstüne koyu far, içeri ve dışarısına yine daha koyu farlar ekilir. Orta kısımlara ise açık farlar kullanılarak gözlerin daha yassı hal almasını sağlanır. Eyeliner tarzı sürme ile gözlerin daha canlı ve berrak görüntüsü elde edilir.

Düşük göz için pratik makyaj yaparken eyeliner her zaman yukarıya çekilmeli, alt taraflarda beyaz kalem çekilmelidir.

Mavi gözler için pratik göz makyajı yaparken bronz tonlar kullanılmalıdır. Başka koyu tonlar mavi renginin berraklığını yok edebilmektedir. Mavi gözler için gri veya turuncu göz farı sürebilirsiniz. Kahverengi gözler için pratik göz makyajı yaparken renk olarak kahverengi ve tonları seçilmelidir.

Pratik göz makyajı yapmak için;

Gözlerinizi ilk etapta kapatıcı için hazırlayın, alt kirpiğe siyah göz kalemini ince çizgiler çekerek dağıtmaya çalışın.

Pratik göz makyajı için koyu gri farları çizginin üzerinden geçin.

Siyah göz farını da gri üzerine birer çizgi çekerek rengi dağıtmayın.

Toz farları bulaşmasın diye peçeteyle elmacık kemi ve göz arasına dokunuşlar yapın.

Göz farlarını sürdükten sonra son aşamada kirpikleri hacimlendiren maskarayı birkaç kez dokundurun. Böylelikle hem pratik hem de uzun süreli göz makyajına sahip olacaksınız.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir