Saç Kalınlaştırmanın Doğal Yolları

Saçlarınızı kalınlaştırmanız korktuğunuz kadar zor değil, yan etkisi olmayan doğal yöntemler ile saçlarınızı kalınlaştırabilir, saçlarınızı istediğiniz hacme kavuşturabilirsiniz.

kalın saçlı kadın

Saçlarınızın sizin bir parçanız olduğunu unutmayın, kendinize ne kadar iyi bakarsanız bu saçlarınıza da yansıyacaktır. Düzenli uyku, düzgün beslenme, alkolden ve sigaradan uzak durmak sağlığınız için ne kadar önemliyse saçlarınız için de bir o kadar önemli. Beslenme alışkanlıklarınız içerisine E vitaminini eklemeniz ise saçlarınızı ayrıca canlandıracaktır. İçerisinde E vitamini olan kahvaltılık tahıllar, kuruyemiş çeşitleri ve koyu yeşil yapraklı sebzeler tüketmeniz saçlarınıza hacim kazandıracaktır.

Stres artık hayatımızda, bunu yenmek oldukça zor, durum böyle olsa bile elinizden geldiğince stresten uzak durmaya çalışın. Cildinize ve saçlarınıza yapabileceğiniz en büyük kötülüklerden birisi strese maruz kalmak olacaktır.

Saç derinize masaj yapın, gün içerisinde rahatlıkla yapabileceğiniz basit masajlar saç derinizdeki kan dolaşımını düzenli hale getirerek saçlarınızın kökten sağlıklı olmasına katkıda bulunur. Örneğin akşamları televizyon izlerken yapacağınız kısa masajlar saçlarınızın kalınlaşmasına yardımcı olacaktır.

Saçlarınızdaki kırıkları düzenli olarak kestirin, saç uçlarındaki kırıklar saçlarınızın protein kaybetmesine yol açarak saçlarınızı inceltecektir. Saçlarınızdaki kırıkları düzenli olarak aldırırsanız, saçlarınızı güçlendirerek kalınlaşmasına katkıda bulunursunuz.

Saç bakımında ve temizliğinde kimyasallardan uzak durun, saçlarınız için seçtiğiniz bakım ürünlerinin ve şampuanların ambalajlarına aldanarak saçlarınızı ağır kimyasallara maruz bırakmayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir