Su İçmenizi Artıracak Davranışlar

Yaz sıcaklarının yüzünü göstermesi ile su tüketimin önemi daha fazla olmaya başladı. Vücudunuzun kaybettiği suyu her gün tekrar almalısınız.

Bazen bilmeden yaptığınız bazı davranışlar sizi su tüketmekten alıkoymakta. Aşağıda listelediğimiz davranışları gerçekleştirirseniz su tüketiminiz artacaktır. Unutmayın sağlığınız için su tüketimi çoğu zaman yaptığınız bakımlardan daha önemlidir. Cilt güzelliğinizden saç canlılığınıza kadar bakım yaptığınız bakımlar vücudunuzdaki eksikliklerden kaynaklanmakta ve bu eksikliklerde birçok zaman sudaki minerallere yeterince sahip olmayışınızdan.

su içen kadın

Düzenli su içme alışkanlığınız yoksa zorla da olsa buna alışmalısınız, suyun doğal şekli ile alacağınız mineralleri başka şekilde alamazsınız. Çok sayıda sıvı içeceğin içeriği büyük oranda su olsa da doğal suyun yerini tutmaz. Bu içecekleri tüketerek kendinizi kandırıyorsanız bunu geride bırakmalısınız.

Su içmek ile ilgili zamanlama teorilerini geride bırakmalısınız. Su içmenin zamanı olmaz, canınız ne zaman istiyorsa o zaman içmelisiniz. Dolayısıyla kendinizi su içme zamanlarına şartlandırmayın, örneğin sabah kalkınca iki bardak su içmek size iyi gelse de bunu zorla yapmanız gün içerisindeki su tüketiminizi azaltacaktır. Su tüketiminizi tüm güne yayarsanız daha çok su tüketirsiniz.

Çay ve kahve aralarını susuz geçirmeyin; çay ve kahve gibi içecekler vücudunuzdaki su miktarını azaltır. Bunu çözmek için çay ve kahve içtikten sonra veya önce su tüketirseniz vücudunuzdaki su oranı dengelenecektir.

Sulu yiyecekler vücudunuzun sıvı ihtiyacını karşılayıp sizi kandırabilir, eğer bunu yaşıyorsanız bu gıdalar ile su arasındaki dengeyi doğru kurmanız gerekmektedir. Sağlıklı olan bu gıdaları tüketmekten vazgeçmeyin ancak su içmenizi engelleyecek kadar da çok tüketmeyin.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir